Mapa lokality

Lokalita

Velké DOPRAVNÍ VÝHODY

Velká Brána vyroste v Horoměřicích u Prahy v těsném sousedství Prahy 6 – Suchdol, Lysolaje a Nebušice. Nové byty v Horoměřicích budou na dosah Prahy. 25 minut na Václavské náměstí, 2 hodiny do Londýna. Jednou z největších předností Rezidence Velká Brána je skvělé dopravní spojení, a to jak do města, tak do celého světa. Autem, veřejnou dopravou, letecky, všude je to blízko. Zastávka, odkud jezdí tři autobusové linky na metro, je jen pár kroků od horoměřické rezidence, mezinárodní letiště Václava Havla vzdušnou čarou 5 kilometrů. Výborná dostupnost v kombinaci s jedinečnou polohou v klidném prostředíumocní váš pocit pohodlí a spokojenosti.

Velká TRADICE

První zmínky o Horoměřicích pocházejí ze 13. století, ale historie jejich osídlení sahá až do pravěku, do starší doby bronzové. Jméno bylo pravděpodobně odvozeno z dřívějšího názvu „ves lidí Hořeměrových nebo Hořemírových“. Oblast měla původně zemědělský charakter a tvořily ji hodnotné rolnické statky s velkými vraty. V Rezidenci Velká Brána můžete na historickou tradici úspěšně navázat. Lidem se tady žilo a žije dobře a totéž přejeme i vám.

Velká POSPOLITOST

K příjemné atmosféře v obci přispívají vzájemná setkávání a společné aktivity místních. Pořádají se tady například rybářské závody, tematické táboráky, plesy, karnevaly nebo výstavy drobných domácích zvířat. Pokud patříte k nadšeným sportovcům, pak vás určitě potěší možnost zahrát si s partou známých fotbal, florbal, tenis, squash nebo bowling. Dámy můžou navíc otestovat svoji kondici při týmovém běhu s kočárky nebo si užít relax na hodině jógy. Příležitostí, při kterých si odpočinete a současně se pobavíte, je v Horoměřicích hodně. Ani se nenadějete a zapustíte tu kořeny.

Velký KUS PŘÍRODY

Obec obklopuje volná krajina s remízky, poli a zelenými stráněmi nebo široké pásy lesa, kde lišky dávají dobrou noc. Okolí je protkané turisticky značenými stezkami a cyklotrasami, které vás nasměrují třeba do Divoké Šárky, přes hřeben Kozích hřbetů do Tichého údolí nebo až na legendární hrad Okoř, po jehož hradbách se prohání bílá paní. Nádheru a pohled do uklidňující zeleně si ovšem můžete vychutnat i při procházce po hrázi nedalekého rybníka, cestou na hudební festival či na divadelní představení do Únětického pivovaru nebo ze sedla během projížďky na koni ze sousední jízdárny. Rezidence Velká Brána jsou dveře vedoucí přímo do přírody.

Velká NABÍDKA VÝLETŮ

Horoměřice leží při severozápadní hranici Prahy v otevřené krajině, které se na jižní straně svažuje v údolí Šáreckého potoka, na východě je ohraničená údolím Vltavy a na severu protéká Únětický potok. Nachází se zde také několik zahrádkářských a chatových osad, nechybí ani turistické cesty a poměrně nově i cykloturistické trasy. Horoměřice jsou oblíbeným místem výletníku, protože mají opravdu, co nabídnout. Objevte tuto malebnou a klidnou lokalitu.